LANCMAN bags, apģērbu aizsargmaisi

SIA „SIMPLE+” zīmols LANCMAN bags ir stāsts par skolēnu mācību uzņēmumu (SMU), ko, mācoties 11. klasē, izveidoja Kristiāns Lancmanis. LANCMAN bags ir izaudzis par rentablu uzņēmumu ar klientiem dažādās pasaules valstīs. Uzņēmums ražo apģērbu aizsargmaisus dejotājiem, dziedātājiem un biznesa vides pārstāvjiem. LANCMAN bags piedāvā klientiem apģērbu aizsargmaisus dažādās krāsās, izmēros un pat ir iespējams izveidot savu personalizētu aizsargmaisu.

JAUNĀ UZŅĒMĒJA PIEREDZE - KRISTIĀNA STĀSTS

LIELĀKAIS PRIEKS, VADOT SAVU BIZNESU

Apzināties to, ka šo biznesu uzsāku 17 gadu vecumā kā skolēns, un tas vēljoprojām ir aktīvs un pelnošs uzņēmums. Uzņēmējdarbība ir aizraujošs process, it īpaši, mūsu tehnoloģiju laikmetā, kad klients var būt gan no Latvijas, gan no tālākajiem pasaules nostūriem. 

BIZNESA IDEJA

Skolā nebija kur likt savu milzīgo enerģiju, tāpēc SMU uzsākšana likās ļoti interesants un labs veids, kā notestēt savas prasmes veidot un vadīt biznesu. Sapratu, ka no tā varu daudz iemācīties, tāpēc noteikti ir jāiet un jāmēģina.

INFORMATĪVS ATBALSTS UZŅĒMĒJDARBĪBAS UZSĀKŠANAI

Man palīdzēja ģimene, skolotāja un draugi. Tie, kuri jau vienreiz bija gājuši cauri uzņēmuma veidošanas procesam, zināja, kā ātrāk un produktīvāk to darīt.

GRŪTĀKAIS UN SALĪDZINOŠI VIEGLĀKAIS BIZNESA UZSĀKŠANĀ

Grūtākais bija pierādīt, ka 11. klases skolēni var būt nopietni biznesa partneri. Iegūt uzticību no materiālu piegādātājiem, ražotājiem un vēlāk arī klientiem.

FINANSIĀLS ATBALSTS BIZNESA UZSĀKŠANAI

Pirmo finansējumu saņēmām no Madonas novada pašvaldības grantu konkursa “Madona Var Labāk!”.

MĀRKETINGA STRATĒĢIJA UN REKLĀMA

Sākumā izveidojām produktu tā, kā mums pašiem likās varētu būt vislabāk. Un tad centāmies to pilnveidot atbilstoši ieteikumiem - jautājām par to, kas patīk / nepatīk produktā, ko vajadzētu uzlabot, kā visvairāk izmantotu to u.tml. Šis bija labs solis, kā parādīt klientiem, ka mums rūp viņu viedoklis un esam gatavi ātri pielāgoties nepieciešamībai. Pirmie klienti ieteica mūs tālāk, draugi un paziņas “padeva tālāk” ierakstus sociālajos tīklos, bijām ieguvuši arī atpazīstamību ar dalību Junior Achievement SMU programmā.

UZŅĒMUMA ATTĪSTĪBA UN NĀKOTNES IECERES

Par nākotnes iecerēm grūti spriest, bet noteikti turpināsim piedāvāt produktus, kamēr vien būs pieprasījums pēc tiem.

VAI BIZNESS ŠOBRĪD SNIEDZ PIETIEKAMUS IENĀKUMUS, LAI BŪTU VIENĪGAIS DARBS?

Es paralēli attīstu vēl vienu savu uzņēmumu, darbojos datu analītikas Start-up un vadu vēl dažādus projektus. Negribētu teikt, ka tas ir tāpēc, ka bizness nesniegtu pietiekamus ienākumus, bet gan vairāk tāpēc, ka vienmēr ir interesanti uzsākt ko jaunu, nebijušu, pārbaudīt savas spējas citās jomās un vienkārši hustle uz priekšu (enerģiski virzīties uz priekšu).

UZŅĒMĒJAM BŪTISKĀKĀS UN NODERĪGĀKĀS RAKSTURA ĪPAŠĪBAS

Esmu bieži vien pieņēmis svarīgus un labus lēmumus tikai tāpēc, ka uzticējos savai iekšējai balsij. Bieži vien uzņēmējdarbībā nebūs vienas konkrētas atbildes, vai viens pareizais veids, kā darīt, tāpēc ir jāspēj pieņemt ātri un pārliecinoši lēmumi.

KAM PIEVĒRST UZMANĪBU SKOLAS UN STUDIJU LAIKĀ, JA PLĀNO VEIDOT SAVU UZŅĒMUMU?

Tikai skola neiemācīs būt uzņēmējam, tā var iedot sapratni par dažādiem mācību kursiem, novirzieniem, iemācīt teorētisko pieeju, bet nekad nesniegs pietiekami daudz, lai būtu pārliecība, ka esat gatavi sākt savu biznesu. Šo gatavību var dabūt tikai un vienīgi ejot un mēģinot jaunas lietas.

Biznesā noderīgas prasmes var iemācīties arī darbojoties citās jomā.  Piemēram, esot sporta komandā iemācās par līderību un sadarbību, organizējot dzimšanas dienas ballītes iemācās plānošanu un partneru piesaisti u.tml. Vienmēr jau var runāt par to, ka kaut kas pietrūkst vai nav pietiekami labi… Ir vienkārši jāsāk un jāmēģina. Ja arī nesanāks, tad no tā būsiet ieguvuši ļoti vērtīgu pieredzi, ko nākamreiz jau liksiet lietā par visiem 100%. 

Es vienmēr esmu uzskatījis, jo vairāk sevi pakļausi dažādām jaunām aktivitātēm, projektiem, sadarbībām, jo lielāka iespēja Tev būs izveidot veiksmīgu karjeru vai biznesu.

IETEIKUMI TOPOŠAJIEM JAUNAJIEM UZŅĒMĒJIEM
  • Nedomā pārāk daudz par to, ko un kā - vienkārši sāc! Tev nekad nebūs ideālās atbildes, tas viss būs jāsaprot laika gaitā. 
  • Būs grūti, bet tas nekas. Atceries finanšu pamatprincipu - high risk, high return (augsts risks, augsta atdeve)
  • Esi pašpārliecināts! Pašpārliecinātība ir spēcīga īpašība jebkurā ar biznesu saisītām jomām - runājot ar klientiem, partneriem, ražotājiem, investoriem u.c..
    Ar spēcīgu harizmu un pašpārliecinātību vari citiem likt noticēt savai biznesa idejai.
Publicēts 2022. gada 23. novembrī
Fotomateriāli no "LANCMAN bags" arhīva