Putnu un dzīvnieku kontroles speciālists kontrolē un iespēju robežās novērš cēloņus apdraudējumam lidlaukā, ko rada putni un savvaļas dzīvnieki, un nodrošina lidojumiem drošus apstākļus.

Putnu un dzīvnieku kontroles speciālists darbā:

  • veic putnu un dzīvnieku novērošanu lidlauka teritorijā;
  • nepieciešamības gadījumos veic putnu un dzīvnieku aizbaidīšanas pasākumus, izmantojot speciālo aprīkojumu un iekārtas;
  • ziņo gaisa satiksmes vadības dispečeriem par putnu un dzīvnieku radīto apdraudējumu lidojumu drošībai;
  • reģistrē putnu un dzīvnieku novērojumus un veic visu aizbaidīšanas gadījumu uzskaiti;
  • uztur darba kārtībā visu putnu un dzīvnieku apdraudējuma kontrolei paredzēto aprīkojumu un iekārtas;
  • sniedz priekšlikumus putnu un dzīvnieku apdraudējuma kontroles plāna pilnveidošanai.

Darba aprīkojums:

dzidrinātas lēcas binoklis; skaņu slāpējošas austiņas; rācija; planšetdators ar speciālu programmatūru; putnu un dzīvnieku aizbaidīšanas aprīkojums un iekārtas; gaismu atstarojošs darba apģērbs; darba automašīna.

Darba apstākļi

Putnu un dzīvnieku kontroles speciālists pamatā visu darba dienu pavada viens lidlaukā, darba mašīnā, komunikācija ar citiem notiek caur rāciju. Darbā ir augsts stresa līmenis, jo putnu un dzīvnieku apdraudējums lidojumu drošībai var notikt jebkurā laikā. Darba laiks noteikts atbilstoši maiņu grafikam.

Darba iespējas

Lidlauka putnu un dzīvnieku kontroles speciālists ir reta profesija, Latvijā ir tikai daži šīs profesijas pārstāvji. VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" putnu un dzīvnieku kontroles speciālists pēc noteikta amatā nostrādāta laika var kandidēt uz putnu un dzīvnieku kontroles vecākā speciālista amatu.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

spēja ātri apgūt jauno; spēja operatīvi pieņemt lēmumus neordinārās situācijās; analītiskā domāšana; komunikabilitāte un spēja strādāt komandā; precizitāte; svešvalodu prasmes; zināšanas ornitoloģijā un ekoloģijā.

Publicēts 2021. gada 7. jūnijā