Lidojumu koordinatora galvenais uzdevums ir nodrošināt precīzu un drošu gaisa kuģu kustību lidostās, sadarbojoties ar pilotiem un cietiem operatīvajiem darbiniekiem.

Lidojumu koordinators darbā:

  • koordinē gaisa kuģu kustību ar aviokompānijas reģistrētajiem partneriem, lai nodrošinātu drošību un punktualitāti;
  • apkopo jaunāko informāciju par lidojuma progresu (Flight Watch), lai pārliecinātos, ka informācija par lidojuma kustību ir aktuāla un precīza;
  • informē par ikdienas satiksmes grafiku attiecīgas struktūrvienības un aģentūras;
  • nodrošina operatīvās informācijas apmaiņu ar ārstaciju darbinikiem un dienestiem, lai ikdienā uzturētu vienmērīgu lidsabiedrības darbību;
  • pārvalda visus satiksmes programmas traucējumus, lai nodrošinātu, ka kavējumi tiek samazināti līdz minimumam;
  • rūpējas par pastāvīgu lidojumu uzraudzības nodrošināšanu, izmantojot vismodernākās IT tehnoloģijas, lai nodrošinātu rūpīgu un ātru operatīvu atbalstu;
  • veic apmaiņu ar operatīvo informāciju ar pilotiem lidojuma laikā, izmantojot VHF radio.

Darba aprīkojums:

lidojumu koordinatoram darba aprīkojums ir biroja tehnika un iekārtas (dators, printeris, skeneris, tālrunis u. tml.), kā arī rācija un binoklis. Tāpat darbā tiek izmantotas specifiskas datu bāzes, kartes un lidojumu algoritmu sistēmas, tostarp specifiski starptautiski saīsinājumi un apzīmējumi.

Darba apstākļi:

darbs lidojumu koordinatoram ir maiņās, ieskaitot naktis, nedēļas nogales, svētku dienas un brīvdienas.

Darba iespējas:

aviokompānija "airBaltic" realizē lidojumu koordinatoru apmācību un, pēc tās veiksmīgas nokārtošanas, nodrošina ar darbu attiecīgajā pozīcijā aviokompānijā.

Iespējamais atalgojums:

atalgojums lidojuma koordinatoram aviokompānijā "airBaltic" ir noteikts sākot no 1200 EUR bruto mēnesī. Atalgojums atkarīgs arī no darbinieka profesionalitātes, darba stāža un maiņu skaita.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

nepieciešama augstāka izglītība un var būt arī students, jāpiemīt spēcīgai analītiskai domāšanai un problēmu risināšanas prasmēm; jāpārvalda Microsoft Office, īpaši Excel programma; jābūt izcilām angļu valodas zināšanām; jābūt apveltītam ar labām rakstiskām un mutiskām komunikācijas prasmēm; jābūt augstai atbildības sajūtai un precizitātei; jābūt pozitīvai un proaktīvai attieksmei, kā arī jāspēj strādāt patstāvīgi un stresa situācijās ar augstu precizitātes un darbu organizācijas līmeni.

Publicēts 2020. gada 29. oktobrī