Stjuartu galvenais uzdevums ir atbildība par pasažieru drošību, nodrošinot, ka visi ievēro drošības noteikumus un ka uz gaisa kuģa borta ir droša vide. Stjuarti arī cenšas padarīt pasažieru lidojumus ērtākus un baudāmākus. Reizēm viņiem ir jārisina situācijas ar pasažieriem, kuri uzvedas izaicinoši un/vai neievēro drošības noteikumus.

Stjuarts darbā:

  • veic pienākumus, kas saistīti ar gaisa kuģa un pasažieru drošību;
  • nodrošina izcilu klientu apkalpošanas līmeni un palīdzību lidmašīnā;
  • asistē pasažieriem, kuriem nepieciešama īpaša uzmanība;
  • veic proaktīvu pārdošanu uz gaisa kuģa, realizē produktu prezentāciju un skaidras naudas apstrādi;
  • uztur kārtību lidmašinā lidojuma laikā;
  • veicot darba pienākumus, ievēro visaugstākos ētikas standartus.

Darba aprīkojums:

darbu jāveic uniformā. Ir jāstrādā ar kases aparātu, maksājumu karšu termināli, produktu/preču ratiņiem.

Darba apstākļi:

strādā lidmašīnas kabīnē. Darbs kājās, iespējama gaisa turbulence un spiediena svārstības. Ir jāveic CAA apstiprināta veselības pārbaude un jāsaņem medicīniskais sertifikāts. Darbs noris pēc maiņu grafika, t.sk. darbs nakts stundās un brīvdienās.

Darba iespējas:

aviokompānija "airBaltic" realizē stjuartu apmācību un, pēc tās veiksmīgas nokārtošanas, nodrošina ar darbu attiecīgajā pozīcijā aviokompānijā.

Iespējamais atalgojums:

aviokompānijā "airBaltic" apmācību laikā tiek nodrošināta stipendija, bet darba samaksa atkarīga no pieredzes un kvalifikācijas. Sākot no 850 EUR mēnesī pluss samaksa par nolidotajām stundām. Amatam ir izstrādāta strukturēta atalgojuma un karjeras izaugsmes sistēma.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

jābūt vidusskolas absolventam un vismaz 18 gadus vecam; draudzīgam, pozitīvam un jābūt interesei iepazīt citas valstis un cilvēkus; jābūt angļu, latviešu un, vēlams, arī krievu valodu zināšanām; jābūt orientācijai uz klientu, labai fiziskajai sagatavotībai un peldēt prasmei, kā arī jābūt ES pilsonībai.

Publicēts 2020. gada 29. oktobrī