Kravas automobiļa vadītājs vada kravas automobili, piedalās kravas iekraušanā un izkraušanā, organizē automobiļa tehnisko aprūpi.

Kravas automobiļa vadītājs darbā:

  • pārvadā ar kravas automobili dažādas kravas (materiālus, piemēram, smilts, šķembas, grants, sāls, asfaltbetons u.c., dažādas iekārtas);
  • veic autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus, t.sk. kaisa ceļus ar pretslīdes materiāliem (ar automobiļiem, kas aprīkoti ar attiecīgām iekārtām), ziemas sezonā arī attīra autoceļus no sniega;
  • pārvadājot kravas, ir atbildīgs par kravas sekmīgu nogādāšanu galapunktā;
  • rūpējas par automobiļa tehnisko stāvokli (veic tehnikas remontu un apkopes darbus);
  • aizpilda ar transportlīdzekļa (automobiļa) ekspluatāciju saistīto dokumentāciju;
  • seko kravas pavaddokumentu noformēšanai, kravas uzkraušanai, nostiprināšanai un pārsegšanai.

Darba aprīkojums:

kravas automobiļa vadītājs vada kravas automobili vai vilcēju ar piekabi jeb puspiekabi, kā arī citiem tehniskajiem agregātiem. Kravas automobiļa vadītājam, veicot darba pienākumus, jāvalkā augstas redzamības darba apģērbs. Kravas automobiļa vadītājam, pārvadājot kravu, ir normatīvajos aktos noteiktā kravas pavaddokumentācija.

Darba apstākļi:

kravas automobiļa vadītājam ir sēdošs, monotons darbs, kas vienlaikus prasa nepārtrauktu vadītāja redzes un dzirdes koncentrēšanu veicamajam uzdevumam. Darbs tiek veikts pēc iepriekš sastādīta grafika, ievērojot normatīvajos aktos noteiktos ierobežojumus - brauciena ilgums un atpūtas laiks. Darbs jāveic arī nelabvēlīgos laika apstākļos - lietus, snigšanas, biezas miglas, apledojuma u.tml.

Darba iespējas:

kravas automobiļa vadītājs var strādāt autopārvadājumu uzņēmumos, komunālo pakalpojumu sniegšanas uzņēmumos vai uzņēmumos, kas veic autoceļu ikdienas uzturēšanas darbus.

Iespējamais atalgojums:

kravas automobiļu vadītājs vidēji mēnesī nopelna sākot no 900 EUR pirms nodokļu nomaksas. Atalgojums ir atkarīgs no mēnesī nostrādāto stundu skaita un veiktā darba intensitātes.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

pozitīva attieksme pret darbu, kārtīgums, precizitāte, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, analizēt situācijas un tās novērtēt, labas reakcijas spējas, tehniska domāšana, labas orientēšanās spējas,  jābūt pamatzināšanām mehānikā un labām koncentrēšanās spējām, kā arī vēlama laba fiziskā sagatavotība.

Publicēts 2019. gada 22. jūlijā