Neatliekamās medicīnas ārsta palīgs var strādāt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā gan mediķu brigādē un vadīt savu komandu, gan dispečercentrā par izsaukumu pieņemšanas vai brigāžu vadības dispečeri.

Zvanu pieņemšanas dispečers:

  • pieņem un izvērtē iedzīvotāju zvanus;

  • sniedz pirmās palīdzības padomus pa tālruni izsaukuma vietā esošajiem, kamēr brigāde ir ceļā.

Brigāžu vadības dispečers:

  • pārrauga brigāžu pieejamību;
  • koordinē brigāžu nokļūšanu uz izsaukuma vietām un sniedz nepieciešamo atbalstu tām.

Darba aprīkojums:

Dispečeri strādā tikai elektroniskajā vidē, izmantojot datorus un mūsdienīgus programmatūras risinājumus, kur ievada informāciju par notikumu un pacientu. Dispečeri strādā ar interaktīvu tiešsaistes karti, kurā redz mediķu brigāžu atrašanās vietas, lai spētu nosūtīt uz izsaukumu tuvāko vai atbilstošāko brigādi.

Darba apstākļi:

Mediķi dispečercentrā strādā maiņās, vienas dežūras ilgums var būt līdz 24 stundām.

Darba iespējas:

Dispečercentri atrodas Rīgā un Daugavpilī. Lai kļūtu par izsaukumu pieņemšanas dispečeri ir jāiegūst neatliekamās medicīnas ārsta palīga kvalifikācija. Uzkrājot pieredzi izsaukuma pieņemšanas dispečera amatā, ir iespējama karjeras izaugsme, kļūstot par brigāžu vadības dispečeri un vēlāk jau arī par maiņas galveno dispečeri.

Iespējamais atalgojums:

Stabils atalgojums, kas palielinās atbilstoši kvalifikācijai, pieredzei un attieksmei pret darbu. Papildus tam, dienesta darbinieki saņem sociālās garantijas (bezmaksas valsts veselības aprūpe, nemaksājot pacienta iemaksas un līdzmaksājumus, apmaksāta vakcinācija, papildus atvaļinājumi, izdienas pensija pēc dienestā nostrādātiem 20 gadiem, sasniedzot 55 gadu vecumu).

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

Labas komunikācijas un saskarsmes prasmes, psiholoģiskā noturība, spēja pielāgoties dažādām situācijām, spēja ātri reaģēt un pieņemt lēmumus, valodu zināšanas, labi jāorientējas Latvijas kartē, ļoti labas datorprasmes.

Publicēts 2018. gada 14. decembrī