Autobusa vadītājs pārvadā pasažierus ar autobusu maršrutos saskaņā ar kustības sarakstu un atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Autobusa vadītājs darbā:

  • pārvadā pasažierus ar autobusu apstiprinātajos maršrutos saskaņā ar kustības sarakstu un normatīvo aktu prasībām;
  • pārdod un izsniedz biļetes;
  • nodrošina kulturālu un laipnu pasažieru apkalpošanu;
  • sistemātiski pilnveido savu profesionālo meistarību.

Darba aprīkojums:

autobusa vadītāja darba aprīkojums ir autobuss, autobusa vadības sistēmas.

Darba apstākļi:

autobusa vadītājs strādā iekštelpās (autobusā), bet darbs saistīts ar caurvēju, paaugstinātu troksni un stresu. Nepieciešamības gadījumā autobusa vadītājam jāsniedz palīdzība pasažieriem ar ierobežotām vajadzībām. Darba laiks autobusa vadītājam ir rīta, vakara un dalītajās maiņās.

Iespējamais atalgojums:

mēnešalga autobusa vadītājam atkarīga no darba vietas, darba līguma, kā arī no vadītāja profesionalitātes un pieredzes. RP SIA “Rīgas satiksme” autobusa vadītājiem piedāvā atalgojumu sākot no 1030 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas.

Darba iespējas:

autobusa vadītājs var strādāt transporta un loģistikas uzņēmumos, pasažieru pārvadājumu uzņēmumos vai kā pašnodarbinātā persona.

Rakstura īpašības un prasmes, lai labi veiktu darbu:

jābūt augstai atbildības sajūtai, pacietībai, savaldībai, nosvērtībai, spējai organizēt savu laiku, jāpiemīt augstai stresa noturībai, jābūt zināšanām saskarsmes kultūrā un prasmei veidot pozitīvu kontaktu ar pasažieriem un kolēģiem, jābūt zināšanām ugunsdrošībā, darba aizsardzībā, drošības tehnikā un ceļu satiksmi reglamentējošajos noteikumos, kā arī sarunvalodas līmenī jāpārvalda vismaz viena svešvaloda.

Publicēts 2020. gada 04. decembrī