Glābt un saglabāt cilvēku dzīvības - šī ir Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta misija. Dienesta darbinieks ir viens no pirmajiem, kas steidzas palīgā, ja cilvēks nokļuvis nelaimē un pastāv draudi viņa veselībai un dzīvībai.

Dienests veic arī citas ļoti nozīmīgas funkcijas. Plāno un organizē katastrofu medicīnas sistēmu valstī, uztur un atjauno valsts medicīnisko ierīču un medikamentu rezerves, sagatavo pirmās palīdzības sniegšanas mācību programmas un nodrošina apmācību un sertifikāciju pirmās palīdzības pasniedzējiem. Dienestā svarīgu funkciju nodrošina arī Specializētās medicīnas centrs, kur strādā augsti kvalificēti ārsti speciālisti, kuri nodrošina atbalstu Latvijas slimnīcām, ja tajās nepieciešama palīdzība pacientiem īpaši smagos gadījumos.

Kolektīvs dienestā ir liels – vairāk nekā 3000 darbinieki visā Latvijā, kas strādā plecu pie pleca. Darbs dienestā ir dinamisks un izaicinājumu pilns. Katra diena ir citāda un par rutīnu nevar sūdzēties.

Dienestā strādā daudzi speciālisti gan brigādēs, gan izsaukumu pieņemšanas dispečercentrā: neatliekamās medicīnas ārsta palīgi un dažādu specialitāšu ārsti (reanimatologi anesteziologi, neatliekamās medicīnas ārsti u.c.). Brigāžu komandā ir arī operatīvo medicīnisko transportlīdzekļu vadītāji, kuri ir īpaši sagatavoti, lai ne tikai vadītu operatīvo auto, bet arī palīdzētu mediķiem sniegt palīdzību pacientiem. Tāpat atšķirīgs ir arī katrs izsaukums. Cilvēku veselība un dzīvība tiek glābta gan dzīvību apdraudošas saslimšanas gadījumā (insults, infarkts), gan ceļu satiksmes negadījumos un ugunsgrēkos, gan arī citās situācijās, kad izšķirošas var būt minūtes. Palīdzību mediķi sniedz dažādos apstākļos – dzīvokļos, uz ielas, mežā, dažkārt arī uz ūdens un pat gaisā. 

Dienests nepārtraukti attīstās, meklējot iespējas kļūt ātrākiem un labākiem palīdzības sniegšanā. Lai dienesta darbinieki pilnveidotu savas prasmes un iemaņas, regulāri tiek organizētas dažādas mācības. Piemēram, sadarbībā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju, Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem un citu dienestu pārstāvjiem norit praktiskās mācības, kurās tiek izspēlētas autoavārijas ar daudz cietušajiem, lidmašīnu un dzelzceļa katastrofas, palīdzības sniegšana pacientam helikopterā un pretterorisma mācības. Tāpat dienests arī nodrošina saviem darbiniekiem sarežģītu situāciju simulācijas, kā arī drošas braukšanas skolas apmācības u.c.

Iepazīsties ar svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, ja vēlies kļūt par dienesta mediķi un strādāt brigādē vai ārkārtas tālruņa “113” dispečercentrā.

Atjaunots 2022. gada 27. janvārī
Publicēts 2018. gada 14. decembrī