SIA Punto Real Estate

SIA Punto Real Estate ir nekustamā īpašuma kompānija, kas sniedz pakalpojumus cilvēkiem, kuri vēlas pirkt, pārdot, īrēt vai izīrēt mājokli, ēku vai zemi. Uzņēmumā bez trīs tā īpašniekiem nodarbināti vēl desmit darbinieki, taču no citām nekustamā īpašuma firmām Punto Real Estate atšķiras ar to, ka mērķtiecīgi turas pie mazas administrācijas, necila biroja, daudzas lietas, piemēram, grāmatvedību, nodevusi ārpakalpojumos, savukārt klientus piesaista aktīvi, pat agresīvi un tiešā veidā, nevis caur reklāmām.

Visi trīs Punto Real Estate īpašnieki un izveidotāji iepriekš kopā strādājuši lielā nekustamo īpašumu uzņēmumā, kur ieguvuši gan šajā jomā nepieciešamo pieredzi un zināšanas, gan saprati par to, ka ir laba komanda. Pauls studējis tiesību zinātnes, Uģis sācis ar viesnīcu darbības studijām, patlaban augstskolā apgūst nekustamo īpašumu pārvaldību, bet Nellijai ir izglītība uzņēmējdarbības vadībā un darba pieredze tirdzniecībā.

Kā nolēmāt, ka jāsāk sava uzņēmējdarbība?

Bija jau uzkrāta pieklājīga pieredze nekustamo īpašumu jomā un sapratne par to. Šajā nozarē tev arī jau pašā sākumā tiek iedots liels rūdījums, jo tu nopelni tikai procentus no īstenotajiem darījumiem. Ar laiku no tā rodas neatkarības izjūta, pat zināma piedzīvojumu garša. Tāpēc mesties iekšā pašiem savā biznesā šķita vēl viens izaicinājums. Mēs arī uzskatījām, ka nekustamo īpašumu pakalpojumos ļoti daudz ko var darīt citādi, efektīvāk.

Kāda tad ir jūsu pieeja?

Daudzi mūsu klienti mums atnāca līdzi no iepriekšējās darbavietas, taču jaunu klientu piesaistē mēs negaidām, kamēr viņi mūs atradīs un uzrunās, bet gan zvanām viņiem paši. Cenšamies arī strādāt produktīvāk, sasniegt labākus rezultātus, gudrāk izmantojot informāciju par nekustamā īpašuma tirgu – lai nav lieku, nevajadzīgu darbību, kas neko nedod. Tāpat arī nekārojam pēc šika biroja un dārgiem auto, vairāk koncentrējamies nevis uz ārēju spožumu un reklāmu, bet uz racionālu saimniekošanu un aktīvu darbošanos. Cenšamies vairāk ieguldīt darbiniekos, uzņēmuma izaugsmē un klientu servisā. Labākā reklāma uzņēmumam taču ir labi apkalpoti klienti.

Kas biznesa sākšanā bija grūti un kas – viegli?

Vieglākais bija atrast uzņēmumam telpas – jo tas taču ir mūsu darbs! Vienkārši bija nokārtot arī visas biznesa sākšanas formalitātes. Taču grūti izrādījās sākt sadarbību ar uzņēmumiem, kuru pakalpojumus izmantojam, piemēram, grāmatvedībā. Cenu salīdzināšana un izdevīgākā varianta meklēšana aizņēma ļoti daudz laika, jo informācija ir nepārskatāma. Šajā posmā iemācījāmies arī izvērtēt cilvēkus, jo gadījās vilties sadarbības partneros, kas likās uzticami, un ieraudzīt jaunā gaismā tos, kas pirms tam bija likušies šaubīgi.

Kur ņēmāt finanses biznesa sākšanai?

Atspērienam pietika ar mūsu pašu personīgajiem līdzekļiem, tālākai attīstībai palīdzēja tas, ka jau no paša sākuma izdevās strādāt plusos. Bet tā lielākā investīcija ir laiks un darbs, ko esi ieguldījis pats sevī jau pirms tam.

Kā plānojat attīstīt savu uzņēmumu?

Vairāk gribam augt kvalitātes ziņā, ne tik daudz izplesties kvantitatīvi. Taču pamazām centīsimies piesaistīt klientus arī no kaimiņvalstīm.

Publicēts 2013. gada 26. martā