Sabiedrība ar ierobežotu atbildību

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību (SIA) ir bieži sastopama uzņēmējdarbības forma, kas piemērota gan mazam, gan vidējam uzņēmumam. SIA vari dibināt vienatnē vai kopā ar līdzīpašnieku. SIA reģistrācijas nosacījumi atkarīgi no SIA pamatkapitāla apmēra un tās dibinātāju skaita. SIA pamatkapitāls var būt  līdz 2800 eiro (mazkapitāla SIA) vai 2800 eiro un vairāk. Pamatkapitāls nepieciešams tāpēc, lai jaunajam uzņēmumam, reģistrējot savu SIA, būtu sagādāta nauda, ko ieguldīt biznesa sākuma attīstībā.

Lai reģistrētu SIA Uzņēmumu reģistrā (UR), vispirms jāpieņem dibināšanas lēmums (ja SIA īpašnieks ir viens) vai jānoslēdz dibināšanas līgums (ja SIA ir vairāki īpašnieki). SIA dibināšanas dokumentu paraugi ir atrodami UR mājaslapā www.ur.gov.lv/paraugi.html. Tāpat UR mājaslapā www.ur.gov.lv/registri.html tu  atradīsi informāciju par iesniedzamajiem dokumentiem, lai reģistrētu SIA Komercreģistrā.

Iesniegt pieteikumu un nepieciešamos dokumentus SIA reģistrācijai vari gan klātienē UR, gan elektroniski, kā arī tu vari reģistrēt SIA portālā www.latvija.lv.

SIA grāmatvedība var būt sarežģīta, tāpēc ar to uzņēmēji bieži vien nenodarbojas paši, bet gan uztic to profesionāliem grāmatvežiem.

Vairāk par SIA dibināšanu un reģistrāciju:

Atjaunots 2017. gada 22. martā
Publicēts 2013. gada 26. martā