Palīgs darbam ar Profesiju pasauli

Profesiju pasaules mājaslapā aprakstītās profesijas atrodamas uzņēmumos jeb profesiju pasaules virtuālajās mājās. Uz šiem uzņēmumiem var nokļūt no uzņēmumu un profesiju meklētāja. Tāpat  uzņēmumus un profesijas vari apskatīt to alfabētiskajos sarakstos, kā arī Profesiju pasaules virtuālajā kartē.

Uzņēmumi un profesijas

Nospiežot uz kādu no “Uzņēmumu sarakstā” norādītajiem uzņēmumiem, atvērsies informācijas logs ar uzņēmuma īsu aprakstu, kuram var būt pievienots video. Informācijas loga kreisajā pusē atrodas saites uz šī uzņēmuma profesijām. Nospiežot uz kādu no profesijām, atvērsies profesijas apraksts. Par profesiju var būt pieejamas papildu informācijas sadaļas: intervija ar šajā profesijā strādājošo; attēlu galerija; video; profesijas apguves iespējas; noderīgas saites. Lai apskatītu šīs sadaļas, izmantojiet navigācijas saites profesijas loga augšējā daļā.

Ja profesijai nav pieejama kāda no sadaļām, piemēram, video, tad attiecīgā saite profesijas loga augšējā daļā neparādās.

Virtuālā karte

Ceļojumu pa Profesiju pasaules virtuālo pilsētu sāk, mājas lapas augšējā daļā nospiežot pogu “Virtuālā karte”. Atveras pilsētas panorāma. Varat mainīt apskates virzienu, palūkojoties pa labi vai pa kreisi. Lai to izdarītu, pilsētas kartē jānospiež un jāpavelk ar peles taustiņu. Pilsētu var apskatīt arī no citiem skatu punktiem - lai to izdarītu, kartē izvēlieties un ar peles taustiņu nospiediet uz kādu no baloniem. No baloniem arī ir apskatāmi un atverami profesiju pasaules uzņēmumi jeb mājas. Uzņēmumi ir apzīmēti ar informācijas ikonām. Nospiežot uz tām, atvērsies uzņēmuma informācijas logs. Varat atgriezties pirmajā skatu punktā, ar peles taustiņu nospiežot uz dirižabli.

Resursu saraksts

Profesiju pasaules resursos var atrast informāciju par profesijas pašizpētes iespējām, kā arī palīgmateriālus, lai patstāvīgi varētu iegūt papildu informāciju par interesējošo profesiju. Tāpat resursu sadaļā atradīsiet noderīgu informāciju par to, kā kļūt par darba devēju (uzņēmēju) un kāds ir atbalsts uzņēmējdarbības uzsākšanai, kā arī varēsiet gūt iedvesmu no Latvijas uzņēmēju pieredzes stāstiem. Savukārt resursā "Karjeras izvēles konsultācijas" uzzināsi par speciālistiem, pie kuriem vari vērsties karjeras izvēles jautājumos. Uz Profesiju pasaules resursiem var nokļūt, nospiežot pogu “Resursu saraksts” mājaslapas augšējā daļā. 

Atjaunots 2017. gada 9. augustā
Publicēts 2012. gada 14. novembrī