Nacionālie bruņotie spēki ir triju militāro formējumu – regulāro spēku, Zemessardzes un rezerves – kopums, kuru veido militāri organizēta, apmācīta un apbruņota tautas daļa – karavīri. Ar vadmotīvu “Gods kalpot Latvijai!”, pildot profesionālo militāro dienestu, karavīri  sargā ģimeni, tautu un valsti no agresijas.

Profesionālais militārais dienests bruņotajos spēkos ir ne tikai brīvprātīgs cieņas un goda apliecinājums savai tēvzemei, militārais dienests var būt arī tavs darbs, veidojot militāro karjeru pat 20 - 25 gadu garumā!

Ko piedāvā bruņotie spēki?

Militārā karjera – tā ir stabilitāte, bezmaksas apmācība specialitātē, svešvalodās un citās dienestam nepieciešamās jomās, darbs komandā mācībās Latvijā un ārvalstīs, kā arī starptautisko operāciju rajonos, karjeras izaugsme, konkurētspējīgs atalgojumssākot no 854 eiro pēc nodokļu nomaksas, un plašas sociālās garantijas, tostarp valsts garantēta izdienas pensija, kas var sasniegt līdz pat 80% apmēru no saņemtā atalgojuma.

Kāpēc izvēlēties militāro karjeru?

Nacionālie bruņotie spēki:

  • ir pievilcīgi darba ņēmējiem. Bruņotie spēki atzīti par 48. iekārojamāko un populārāko Latvijas darba devēju 2016. gadā;
  • sabiedrība tiem uzticas. Ikgadējā uzticības reitingā starp valsts un sabiedriskajām organizācijām bruņotie spēki 2016. gadā ir ierindoti 2. vietā. 2017. gada pavasarī tiem uzticējušies 67% Latvijas iedzīvotāju;
  • tauta lepojas ar tiem. 2016. gadā, vērtējot apgalvojumu „Vai ar Latvijas karavīriem var lepoties?”, tam piekrita 73% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju.

Kā veidosies mana karjera?

Bruņotajos spēkos ir trīs profesijas: virsnieki, instruktori un kareivji, kuri savus tiešos amata pienākumus pilda vairāk nekā 30 funkcionālajās jomās un teju 170 specialitātēs.

Bruņotie spēki piedāvā plašu nodarbinātības jomu un specialitāšu klāstu, dodot iespēju militāro karjeru veidot gan tiem, kuri ieguvuši tikai pamata izglītību, gan arī tiem, kuriem ir iegūta vidējā un augstākā izglītība, gan arī tiem, kuri ir apguvuši kādu arodu profesionālās izglītības iestādēs.

Katrai no trim profesijām ir noteiktas savas prasības. Lai kļūtu par virsnieku, ir jāstudē Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā Rīgā, kurā uzņem vidējās un augstākās izglītības iestādes beigušos.

Instruktora profesiju var apgūt Instruktoru skolā Cēsīs, kurā pieņem tikai jau kādu laiku bruņotajos spēkos nodienējušos karavīrus ar iegūtu vidējo izglītību. Dienesta laikā komandieri vērtēs tavas līdera dotības, aicinot kļūt par instruktoru.

Savukārt kareivja profesiju, kas ir militārās karjeras pirmais posms, apgūst Kājnieku skolā Alūksnē. Lai kļūtu par kareivi, ir jābūt Latvijas Republikas pilsonim ar vismaz pamatizglītību vecumā no 18 līdz 39 gadiem. Pēc pamata militāro iemaņu apgūšanas Kājnieku skolā militārā karjera turpināsies, izvēlētājā vienībā apgūstot iemaņas specialitātē un veicot kolektīvo apmācību.

Bruņotie spēki piedāvā iespēju izvēlēties profesionālo dienestu kādā no apakšvienībām Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, Jūras spēkos un Gaisa spēkos, kā arī Štāba bataljonā un specializētajās bruņoto spēku apakšvienībās, kurās lieti noderēs tavas vēl civilajā dzīvē apgūtās aroda prasmes.

Kā pieteikties profesionālajā dienestā?

Militārā karjera sākas ar pieteikšanos profesionālajam dienestam, kurai sekos atlases posms. Tajā kandidātiem būs jāveic veselības pārbaude, jākārto fiziskās sagatavotības pārbaude un psihodiagnostikas testi.

Profesionālā dienesta kandidāti rekrutēšanas procesu var sākt ne tikai Rekrutēšanas un atlases centrā Rīgā, bet arī savai dzīvesvietai tuvākajā bruņoto spēku, tostarp, Zemessardzes, vienībā. Pieteikties dienestam var arī elektroniski, pieteikuma anketu aizpildot bruņoto spēku interneta vietnes www.mil.lv sadaļā “Rekrutēšana”.

Plašāku informāciju par pievienošanos bruņotajiem spēkiem vari iegūt interneta vietnē www.mil.lv sadaļā Rekrutēšana, kā arī zvanot uz numuru 67137137 vai rakstot uz e-pasta adresi rekrutesana@mil.lv.

Atjaunots 2017. gada 20. oktobrī