Mentorings

Ja domā par sava biznesa uzsākšanu vai esi jauns uzņēmējs, vērtīgs atbalsts tev var būt pieredzējušu uzņēmēju padomi un praktiskas konsultācijas. To vari gūt, izmantojot mentoringu. Mentors ir uzņēmējs vai uzņēmuma vadītājs, kuram ir vairāku gadu sekmīga biznesa pieredze un kurš ir gatavs dalīties tajā, savās zināšanās un noderīgos kontaktos.

Latvijā mentoru pakalpojumi iekļauti daudzās jauno uzņēmēju atbalsta programmās, bet kā atsevišķas organizācijas ar to nodarbojas, piemēram, Rīgas Ekonomikas augstskolas-STOCKHOLM SCHOOL OF ECONOMICS IN RIGA (REA) Mentoru klubs un biedrība Līdere. REA Mentoru klubā apvienojušies REA absolventi, kas tagad kļuvuši par veiksmīgiem uzņēmējiem vai vadītājiem. Pieteikties šo mentoru konsultāciju saņemšanai var jebkurš Latvijas uzņēmums, kam ir vismaz sešu mēnešu biznesa pieredze, vai topošais uzņēmējs ar izstrādātu biznesa plānu. Noteikti jābūt motivācijai mācīties un skaidri noformulētiem jautājumiem, kuru risināšanā vēlies saņemt mentora palīdzību. Mentora bezmaksas atbalstu vari saņemt aptuveni sešus mēnešus. Lai pieteiktos REA Mentoru kluba atbalstam, uzņēmējam klubam jāiesniedz pieteikuma anketa, pēc kuras viņš tiek uzaicināts uz individuālu tikšanos, lai pārrunātu, cik nepieciešams ir mentoru atbalsts. Tad uzņēmēja pieteikumu izskata kluba valdes sēdē un paziņo par lēmumu.

Savukārt biedrība Līdere ir sabiedriska organizācija, kas apvieno Latvijas sievietes – uzņēmējas un biznesa profesionāles. Arī mentoringu šī biedrība piedāvā galvenokārt topošajām un esošajām uzņēmējām gan pilsētās, gan laukos. Biedrība Līdere regulāri organizē bezmaksas mentoringa programmas, kurās izveido pieredzējušu uzņēmēju un biznesa iesācēju pārus, kas sadarbojas 12 mēnešu garumā. Šī gada laikā programmas dalībniekiem notiek arī dažādi semināri. Pieteikties Līderes mentoringa programmai, atsūtot biedrībai pieteikuma anketu, var gan jauni uzņēmumi, kas nav vecāki par trīs gadiem, gan tie, kuriem pagaidām ir tikai biznesa ideja. Pieteikumu pieņemšana kārtējai mentoringa programmai tiek izsludināta biedrības Līdere mājaslapā.

Vairāk par mentoringu:

Atjaunots 2017. gada 22. martā
Publicēts 2013. gada 26. martā