Kredīts bankā

Kredīts ir naudas summa, ko biznesa sākšanai aizdod banka. Ņemot kredītu, tu uzreiz iegūsti vajadzīgās finanses, taču šī summa pakāpeniski vairāku gadu garumā katru mēnesi pēc iepriekš sastādīta grafika bankai ir jāatmaksā. Par aizdevuma piešķiršanu banka aprēķina arī gada maksu jeb kredīta procentu likmi. Procentu maksājumi ik mēnesi būs jāatmaksā kopā ar daļu no kredīta pamatsummas. Kredīta maksājumi katru mēnesi parasti jāveic līdz konkrētam datumam, ko vēlams nekavēt.

Aizdevumu no bankas parasti var saņemt tikai pret nekustamā īpašuma ķīlu, galvojumu vai citu nodrošinājumu, turklāt noteiktu daļu no nepieciešamās naudas savā uzņēmumā tev jāiegulda pašam. Biznesa neveiksmes gadījumā banka patur sev ķīlu vai pieprasa kredītu atmaksāt tavam galvotājam.

Kredītus biznesa sākšanai bankas piešķir ļoti piesardzīgi. Bankas ļoti vērīgi pēta kredītvēsturi – to, vai tu godprātīgi atmaksā citus kredītus un aizņēmumus, ja tev tādi iepriekš bijuši. Ja esi iekļuvis kredītu nemaksātāju „melnajā sarakstā”, jaunu aizņēmumu diez vai vairs izdosies saņemt.

Tomēr jebkurā gadījumā bankās vienmēr ir iespējams konsultēties sīkāk par iespējamo finansējuma piešķiršanu biznesa sākšanai. Vienmēr ir vērts uzdrīkstēties un aprunāties! Iespējams, tev dos vērtīgu padomu par citiem līdzekļu ieguves veidiem.

Vairāk par finansējuma iegūšanu, ņemot kredītu bankā

 

Atjaunots 2017. gada 20. martā
Publicēts 2013. gada 26. martā